Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Witamy na budowie

offlinenaszatosik blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ATOS w IGN Projekt
101712 odwiedzin | wpisów: 107, komentarzy: 387, obserwuje: 37

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków?????

autor: naszatosik blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam

Dziś rano słyszałam,że w radiu mówiono coś na temat przydomowych oczyszczalni ścieków. Podobno mówiono (sama tej audycji nie słyszałam), że pańtswo ma tą inwestycję dofinansowywać. Wiecie coś może na ten temat?????? Kiedyś Gmina wracała część wydatków, ale nasza jest niestety na to za biedna :(  Tak przynajmniej odpowiedział nam kiedyś Wójt :)


Komentarze (7)
autor:naszeranczo  dodano: 2012-03-21 | 14:04:53
U nas w gminie w ubiegle wakacje chetni na oczyszczalnie z doplata musieli sie wpisac na liste w urzedzie, My sie oczywiscie wpisalismy ale na razie cisza. Mowia ze dofinansowanie bedzie tylko nikt nie wie ile i kiedy.
autor:nasza-lilia2  dodano: 2012-03-21 | 15:47:48
no ciekawe :) ale z tego co wiem czesto duzo gadaja a mało robią :) hehe albo bardzo długo to trwa. Powodzonka aby Wam zrobili :)

a co do Waszej łazienki .. a ile ma ona m2? Jeśli jest malutka ja bym zrezygnowała !! bo po co na siłę robić sobie klitkę?

Ale ważną rolę też odgrywa Wasze życie...
Mianowicie:

1) czy śpicie na dole- jeśli tak zrobiłabym prysznic

2) czy macie często gości którzy u Was śpią i się kapią i będą spali na dole... jeśli tak to warto wygospodarować miejsce na prysznic.

Jeśli zaś śpicie u góry, i nie gościcie często gości śpiących u Was to bym zrezygnowała.
Ja gdybym miała mniejszą łazienkę to bym nie robiła prysznica, bo wiem ze u nas będzie to tylko miejsce sprzątania i nikt nie będzie z niego korzystał :)

Powodzonka w dokonaniu odpowiedniego wyboru :)

Ja też tak mam jak Ty, non stop o czym myślę i zastanawiam się czy będzie dobrze :) w nocy śnią mi się zlewy, płytki i inne rzeczy związane z budową :)

Trzymam za Was kciuki, a ja planuję przeprowadzkę na koniec maja, ale czy się uda...? zobaczymy :)
autor:maopalek  dodano: 2012-03-21 | 16:08:24
co do zwrotów to nie złyszałem. Wydatek POS z sącznikiem dla rodziny 4 osobowej to koszt ok 3,5 tys . Cena szamba 9,m3 to cena ok 3-4 tys . czysty zysk raz w roku zapraszasz szambiarkę.
Oczywiście są też inne oczyszczalnie bardziej zaawansowane biologiczne itp.
Przed zakupem należy sprawdzić
a. czy w pozwoleniu na budkowej jest opcja użycia POS czy tylko szambo czy tylko kanalizacja bądz jedno drugie i trzecie
b. czy działka pozwoli na zamontowanie oczyszczali tj. jej wielkość - z tego co pamiętam musi być usytuowana 15 m od ujęć wody np studni sąsiada okien , i domem.
c. czy poziom wód gruntowych pozwala na zamontowanie 1,5m od lustra wody ma znajdować drenaż. jeżeli będzie podmywany oczyszczalnia nie pracuje.

Szersze informacje znajdziesz na necie
autor:ducha  dodano: 2012-03-21 | 16:49:37
Przydomową oczyszczalnię ścieków posiadamy już od dwóch lat i jesteśmy bardzo zadowoleni.Korzystaliśmy z dofinansowania każda gmina ma swoje kryteria dofinansowania u nas np było tak:
-inwestycja musiała być wykonana ze środków własnych po zakończeniu był odbiór i dopiero przekazanie dofinansowania od którego jeszcze musisz póżniej opłacic podatek
-o dofinansowanie mogły sie ubiegac osoby z miejscowości gdzie nie planowana była kanalizacja
-musi byc pozwolenie na budowe POS

Ogólnie jest bardzo dużo biurokracji aby uzyskac taką dotacje pozwolenia , harmonogramy, mapki w sumie sporo tego
nie wiem jak to wygląda teraz bo może zaszły jakieś zmianyno ale cos zawsze się zyskuje:)
autor:my-home  dodano: 2012-03-21 | 21:01:04
Ja też pytałem Wójta i w Starostwie fundusze na pro ekologiczme inwestycje no i nie stety nie mają. Dla mnie te dofinansowania to jedna wielka ściema i propaganda medialna rządzących aby poprawić sobie frekwencję u obywateli. Najlepiej stosować się do powiedzenia " nie licz na innych, licz na siebie" powodzenia i pozdrawiam:)
autor:beatka19734  dodano: 2012-03-21 | 22:17:45
kurcze dużo jest programów o dofinansowania do ekologi... może warto gdzieś w powiecie zapytać... ja dostaję spore dofinansowanie do kolektorów z Funduszu Ochrony Środowiska... pozdrawiam:)
autor:ewaitomek-naszaiskiera  dodano: 2012-03-22 | 17:14:58
Ja chciałem oczyszczalnię ale niestety w gminie powiedzieli że mogę sobie pomarzyć bo i tak nie dostane pozwolenia.U nas jest kanaliza i każdy musi się do niej podłączyć.A że do sieci kanalizacyjnej mamy 80metrów i kilka zakrętów to musieliśmy wybulić kilkanaście tysi.Na szczęście sąsiad pozwolił się podłączyć do swojej studni bo doszła by jeszcze z dycha na przebicie pod drogą.